phone

پشتیبانی : 09173110587

آغاز مهمتر

نیم سال دوم، آغازی مهم تر توجه کنید

معمولاً از نیم‌سال دوم تحصیلی با عنوان شروعی مهم‌تر یاد می‌شود و مشاوران و معلمان مدارس بر تلاش و سخت‌کوشی بیش‌تر دانش‌آموزان در نیم‌سال دوم تأکید می‌کنند

با تمام شدن امتحانات نیم‌سال اول دانش‌آموزان معمولاً به 2 دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول دانش‌آموزانی هستند که با برنامه پیش رفته‌اند و به اهداف تعیین‌شده دست یافته‌اند و دسته‌ی دوم دانش‌آموزانی هستند که متأسفانه بنا به دلایلی نتوانسته‌اند نیم‌سال اول را با موفقیت پشت سر بگذارند. فرقی نمی‌کند شما جزء کدام گروه هستید؛ زیرا برای موفقیت در نیم‌سال دوم معیاری وجود دارد که دانش‌آموزان دسته‌ی دوم نیز می‌توانند از این معیارها بهره‌مند شوند.

 

همه‌ی دانش‌آموزان امتحانات نیم‌سال اول را با کوله‌باری از تجربه پشت سر گذاشته‌اند. آشنایی کلی با کتاب درسی، نحوه‌ی مطالعه‌ی درس‌های مختلف، آشنایی با معلمان مدارس و سیستم آموزشی مدرسه و... تا این زمان حاصل شده است و این آشنایی کمک بزرگی به موفقیت یا موفقیت بیش‌تر شما خواهد کرد.

 

کتاب‌های درسی معمولاً تا نیمه پیش رفته‌اند و همه‌ی دانش‌آموزان مطالب جدیدی را برای یادگیری در پیش دارد؛ ازاین‌رو عقب‌ماندگی از برنامه‌ی مدرسه و عدم هماهنگی با معلمان و هم‌کلاسی‌ها مشکلی برای‌تان ایجاد نخواهد کرد و می‌توانید دوباره برنامه‌ی جدیدی را که شامل مطالب جدیدی برای یادگیری است طراحی و اجرا کنید. کسانی که نتوانسته‌اند درس هر روز را در همان روز بخوانند و دچار مشکل شده‌اند به یاد داشته باشند که اکنون بهترین زمان برای اجرای این روش است.

 

دانش‌آموزانی که در نیم‌سال اول دچار مشکل شده‌اند و از این حیث از بقیه عقب مانده‌اند به‌راحتی فرصت جبران عقب‌ماندگی‌ها را خواهند داشت.

 

معمولاً تلاش همه‌ی دانش‌آموزان (با هر سطح آموزشی) در زمان امتحانات بیش‌تر می‌شود و حتی دانش‌آموزان ضعیف نیز میزان ساعات مطالعه‌ی خود را افزایش می‌دهند. شاید یکی از راه‌های افزایش میزان مطالعه در نیم‌سال دوم حفظ کمیت ساعات مطالعاتی باشد.

 

در نیم‌سال دوم مهم‌ترین ایستگاه جبرانی سال (دوران طلایی عید نوروز) قرار دارد. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی درست و حساب‌شده برای عید نوروز (در کنار تفریح و دید و بازدید اقوام و...) بر یادگیری و تسلط درس‌ها بیفزایید.